HAKKIMIZDA

1984 yılında çalışma hayatına başlayan Alfer Mühendislik şuan Ankara 1. OSB’de, 14 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 20 bin metrekare alanda her geçen gün gelişen vizyonuyla, çalışmalarına devam etmektedir.

Konusunda uzman bir ekiple endüstriyel tesislere çözüm ortağı ve güvenilir partner olma bilinciyle hareket etmektedir.

Yerli piyasada güçlü yapısıyla önde gelen fan üreticilerinden biri olmakla beraber kapasitesinin % 25 lik kısmını 41 ülkede gerçekleştirdiği ihracat payı oluşturmaktadır.

Alfer müşterileriyle; proje,teknik danışmanlık,keşif gezileri sorun ve ihtiyacın yerinde tespiti gibi satış öncesi hizmetler ve ürün satışı ile başlayan iş ortaklığını, periyodik bakım ve anında servis müdahalesi gibi satış sonrası hizmetlerle desteklemektedir.

Alfer standard üretim metodları ve standart bileşenlerin kullanımı sayesinde yüksek düzeyde kalite ve verimliliğe sahip torbalı filtreleri ve fanları ekonomik fiyatlar ve kısa teslim süreleriyle sunmaktadır.

Alfer’in müşteriye özel tasarımlardaki yüksek deneyimi, teknik açıdan karmaşık problemleri çözebilmekte ve müşteriye çok esnek çözümler sunabilmektedir.

Alfer Ar-Ge departmanı ürünlerinin sürekli gelişimini sağlamaktadır ve müşterilerinin özel taleplerini karşılamak için çalışmaktadır.

Kurumsal vizyonumuz faaliyet gösterdiğimiz sektör içinde yasalara ve etik kurallara uygun davranan, katılımcı ve şeffaf bir yönetim şeklini benimseyen, müşteri ile bütünleşmeyi ön planda tutan, yeniliklere ve yaratıcılığa önem vererek araştırma ve geliştirmeye sürekli yatırım yapan, topluma, devlete ve çevreye karşı sorumluluklarını bilerek bu doğrultuda hareket eden, sahip olduğu vizyonu her geçen gün daha ileri taşıyarak hedeflerini büyüten bir firma olmaktır.

Bugün ülkemizde sektörün lider firması olan ALFER her geçen gün gelişerek dünya piyasalarında söz sahibi olmayı hedeflemektedir.
Firma Ünvanı: ALFER MÜHENDİSLİK TAAHHÜT TİCARET ve SANAYİ A.Ş.
Merkez Adres : Organize Sanayi Bölgesi Oğuz Caddesi No: 15 Sincan / ANKARA

Ticaret Sicil No: 70797
Mersis No:0051019952500018
Nace Kodu: 282502
Oda Kayıt No: 5138
Şirket Sermayesi : 4.000.000,00-TL ( Tamamı Ödenmiştir)


YÖNETİM KURULU
Yönetin Kurulu Başkanı: Ali ÖZDEMİROĞLU
Yönetim Kurulu Bşk.Yrd: H.Cem ÖZDEMİROĞLU,
Yönetim Kurulu Üyesi: İsmail ÖZDEMİROĞLU


BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ

ÜRETİM TESİSİMİZ

14.000 m² kapalı 6.000 m² açık alanıyla toplam 20.000 m² alan kurulu fabrikamızda proje bölümünden aktarılan fan projelerinin hızlı bir şekilde üretim bölümüne alınması sağlanarak fan için yapılacak karakteristik işlemler sınıflara ayrılır ve iş planı hazırlanır. Bu planda bir terzi titizliğinde her türlü fan için ayrı ilgi gösterilir.

Konusunda uzman ekiplerce son teknoloji ölçüm cihazları ile hassas ayarları yapılarak üretilen fanlarımız kalite kontrol ekiplerince gerekli her türlü testlere tabi tutularak raporlanarak montaj bölümüne aktarılır.

Montajı biten fanlar, fan performans testlerine tabi tutularak tasarım aşamasında öngörülen verim eğrilerine uygun olup olmadığı ve kapasite ölçümlerin doğrulaması yapılarak sevk edilir.

 • 1
  /

  İNSAN KAYNAKLARI

  ALFERLİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR

  Alfer A.Ş.’ de seçme ve yerleştirme sürecinin temel amacı, kurumun bütün çalışmalarının en etkin şekilde yürütülmesi için, teknik, sosyal ve ekonomik gelişmeler çerçevesinde, verimlilik ve karlılık ilkelerine uygun olarak ve maliyet bilinci içinde şirketin gelecekteki insan kaynağı ihtiyacının belirlenmesidir. Alfer A.Ş. olarak çalışanlarımızı; iş planlarımız doğrultusunda şirket değerlerini ve işin gerektirdiği yetkinlikleri karşılayacak, yüksek motivasyon ve performansları ile katkı sağlayacak, şirketimizi geleceğe taşıyacak potansiyele sahip adaylar arasından seçmeye özen gösteriyoruz.

  Kaynakları ekibimiz eğitim ve deneyim olarak uygun görülen adayları açık pozisyonlar için görüşmeye davet etmektedir. İlgili pozisyona en uygun adayı belirleyebilmek için İnsan Kaynakları ve ilgili bölüm yöneticileri, işe alım sürecinde işbirliği yaparlar ve yetkinlik bazlı görüşme teknikleri kullanılarak adayların bilgi ve becerileri görüşmeler sırasında sorgulanır. Seçme ve yerleştirme sürecimizde kişilik envanteri ve yabancı dil testi gibi araçlardan da yararlanmaktayız.

  İK POLİTİKASI TEMELİNİ OLUŞTURAN ANA İLKELER


  • Nitelikli insan gücünü oluşturmak, geliştirmek ve sürekliliğini sağlamak. Şirketin amaç ve gelişme hedefleri doğrultusunda gerekli nitelik ve gelişme yeteneklerine sahip kişilerin istihdamını gerçekleştirmek.
  • Şirket, personeline mesleki bilgi ve yeteneklerine göre, istihdam şartları ile kendilerini yetiştirmeleri yönünden adil ve eşit olanakları sağlamak.
  • Şirket, hedeflerini gerçekleştirebilmek için, çalışanları verimlilik ve karlılık ilkelerine uygun olarak, maliyet bilinci içinde çalışmaya teşvik etmek. Personelin bu konudaki görüş ve fikirlerini üst yönetime kolaylıkla aktarabilmesini sağlamaya yönelik çalışmalarda bulunmak.
  • Bütün çalışanların iş arkadaşları ve amirleri ile iyi ilişkiler kurmasına ve çalışma barışının ahenkli bir şekilde devamını sağlamaya yönelik fikirler üretmek. Yapılan işin niteliğine uygun, rahat ve güvenli bir iş ortamı sağlanması için çalışmak.
  • Şirket, personelini başarılı olmaya teşvik ederek, yetenekli ve başarılı personelin girişimciliğini desteklemek. Başarılı olanları ödüllendirmek.
  • Şirket, personelini, kendilerini ilgilendiren konularda zamanında haberdar etmek.
  • Şirket, personelinin kişiliğine saygı duymak, haklarını korumak.
  İNSAN KAYNAKLARI
  UPLOAD CV
  Dosya boyutu 15 KB aşmamalıdır. Sadece .pdf, .doc, .docx veya .jpg belgelerini yüklemek için izin verilir. insankaynaklari@alfer.com.tr
  GİZLİLİK POLİTİKASI
  Alfer Mühendislik kendi web sitesinde yer alan bilgilerin güncel tutulmasını sağlar. Alfer Mühendislik herhangi bir zamanda bilgi eklemek veya değiştirmek için hakkını saklı tutar. Alfer Mühendislik web sitesinin içeriği telif hakkı ile korunmaktadır. Hiçbir bilgi, veri, metin veya görüntüleri kopyalanamaz veya Alfer Mühendisliğin önceden izni olmadan kullanılamaz.