Aşınma Tedbirli Fanlar

Her bir sektörün kendine has toz türlerine yönelik deneyimlerimiz sayesinde minimum işletme maliyetini hedef alan doğru aşınmaz tedbiri ve doğru malzeme seçimlerimizle müşterilerimize çözüm ortağı olarak hizmet vermekteyiz.

Çalıştığımız sektörlerin her biri sistemlerinde nihai ürünü imal ederken, gerek yan ürün, gerekse atık olarak toz meydana gelmektedir. Bu tozun sisteme tekrar dahil edilmesi veyahut istenen yere aktarılması için basınçlandırılmış hava ile taşıma söz konusu olduğunda, fanlar ciddi aşınma ve kopmalara maruz kalabilirler. Bu sebeple fan dizaynı yapılırken , fanın içinden geçen havanın aşındırıcı partiküller içermesi sebebiyle aşınma tedbiri tercihi yapılmaktadır.

Fanların çalışma ömrünün uzamasını ,aşınma dirençli malzeme ve plakaların kullanımı ile aşındırıcı toza karşı önemli bölgeleri korumak yoluyla mümkün olmaktadır.

Aşınma tedbiri, ihtiyaca uygun olarak fanın kanatlarına ,aynaya ve kanat uç bölgelerine, saptırma sacına komple veya kısmi olarak, ister direk aşınmaz plaka kullanılarak veyahut plaka üzeri özel kaynak dolgulu kaplama yapılarak uygulanır.
GALERİ
  • 1
    /